Yeni webshopum açıldı! Sizde buyrun

7 Şubat 2012 Salı

Açma halkalarından çanta resimli anlatım (geri dönüşüm projemin devamı)Bir kaç gün önce yayınladığım geri dönüşüm projem nihayet bitti. Aslında yapması zor olduğundan veya uzun sürdüğünden dolayı değil bu kadar gecikmesi. Son günlerde yine boş vakit bulamamış olmam, vakit bulduğumda ise tığımı elime alacak halim kalmamış olmasından bu kadar uzun sürdü. Ama nihayet bitti, bizim genç kız adayının bayıldı yeni çantasına. Hatta "Bundan sonra asitli içecekler yasağını kaldırırsan daha fazla açma halkası biriktiririz, daha fazla açma halkası biriktirirsek daha değişik şeyler yapabilirsin" gibi müthiş bir fikir gelmiş aklına.Yapılış


Gerçi daha önce yayınladığım yazımda ilk aşamalarını göstermiştim, ama bu sefer ailemizin fotoğrafcısı kardeşim tarafından çekilen fotoğraflarla tekrar baştan yayınlıyorum. Kardeşimin çektiği resimlerin çekimi de açısı da daha iyi, umarım anlatımı da bu kadar iyi olur. Çantanın bitmiş halini kardeşim gitmeden yetiştiremediğim için sonuç resimleri yine bana ait.
Açma halkalarını düzgün yüzleri bir birine bakacak şekilde üst üste koydum
Kalın tarafını sık iğne ile bir birine tuturdum.

Geniş tarafları bir öncekinin dar kısmının arkasında kalacak şekilde iki tane daha yerleştirdim.
Ve ilk ikisinin dar kısımların ve son ikinin geniş kısımlarının birlikte olarak içinden tığımı geçirdim ve sık iğne ile bir birene bağlayarak 34 halkalık bir şerit oluşturdum.Açma halkaları çektirerek yan yana iki düz sıra haline getirdim.


Ön ve arkası için halkaların etrafından trabzan geçtim. Ve daha sonra bunları bir birine diktim.

Tabanı daha sağlam olsun diye halkaları doğrudan trabzanların arasına sık iğne ile ördüm.

Yan duvarındaki kalpleri iki tane konserve kutusunun açma halkasını küçük delikleri üst üste gelecek şekilde koyup sık iğne ile etrafını ördüm. Ortada birleştiği yerde iki halkaya da ayrı ayrı batıp ipimi tığıma doladım ve bir kerede çektim.
Ön taraftaki yoncaları aynı kalplerin sisteminde yaptım, bu sefer iki yerine üç halka kullanarak.Askısını tek zincir çekip içine 4 sık iğneyi tek seferde çekerek yaptımHiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...