Yeni webshopum açıldı! Sizde buyrun

14 Nisan 2012 Cumartesi

Mutfak organizer resimli yapım aşamaları 2


Daha önce birinci aşamasını tamamlayıp kurumaya bıraktığım mutfak organizerının nihayet son aşamasını da tamamladım. İkinci üçüncü aşama diye ayırmaktansa hepsini bir kerede yayınlamak istedim. Bu yüzden biraz uzun sürdü, üstelik bu aşamada her işlem için boyanın kurumasını beklemem gerekti.

İlk aşamalarını görmek için mutfak organizer resimli yapım aşamaları 1
Alt kısmını biraz farklı yaptım. Tutkalkarışımına boyayı katmaktansa, önce tutkal ve nişastayı  sürdüm ve kağıtları yapıştırdım. Kurumaya bıraktım.
  
Kuruduktan sonra üst tarafı ile aynı renge gelecek şekilde boyadım. Ve yine kurumasını bekledim. 

Alt zemin kuruduktan sonra açık renkle fırçamı iyice yatay tutarak sadece kabarık olan yerleri boyadım. Ve tabiki ... kuruyana kadar bekledim.


Çilaladım ve son kuruma bekleyişine geçtim. 


Bıçaklarım için mıknatısı yerini belirleyip, deliklerini açtıktan sonra vida ile tutturdum.

Alt ve üst kısmını bir birine bağlamak için. Üst panonun alt tarafından ve tam karşısına gelecek şekilde alt panonun üst tarafından yan yana iki delik deldim. Teli ortası üst tarafdaki iki deliğin ortasına gelecek şekilde büktüm ve deliklerden geçirip kapattım.Üzerini soğuk seramik ile süsledim ve mutfak organizerım kullanıma hazır.


12 Nisan 2012 Perşembe

Baharlık debardör

Havalar soğusa bile biz kelebekleri, çiçekleri getirdik bile.
Bu senenin bahar koleksiyonu açılışını fındıkkurduma baharlık debardör ile yaptım. Büyük ve küçük çiçeklerden oluşan, omuzlarında da kelebekleri olan şirin birşey oldu.Yapılış:Çiçekler: (kelebekleri de büyük çiçek yapıp ortadan katladım, ortasını ip ile sarıp iki tane anten yaptım)

Üst kenar:

Alt kenarına 4 sıra sık iğne geçtim.

9 Nisan 2012 Pazartesi

Zpagetti yününden puf

Çok yüksek olduğu için kimsenin kullanmadığı bir yastığım vardı. Panterimiz kullansın diye sepetinin içine koydum, sepetinde yatmaz oldu. Ben de baktım olmayacak, etrafını zpagetti yünü ile trabzan çektim puf haline getirdim. Şimdi salonda duruyor, üstelik bu hali fındıkkurdumun da, panterin de çok hoşuna gitti.


8 Nisan 2012 Pazar

Renkli sebze pastası

Fındıkkurdumun cupcakelerinden sonra, bu da büyük kızımın marifeti. 
Bugün büyük kızım ile fındıkkurdumun evde olmamasını fırsat bilip mutfakta yeni tatlar keşifine çıktık. Fikir ortak, yapımı kızıma ait bir sebzeli, kıymalı kekimsi birşey çıktı ortaya. Kızım yemeğin adını renkli sebze pastası koydu. Sonuç babamızın çok hoşuna gitti, daha sık yapılmak üzere not alındı. 

Malzeme:

500 gr brokoli
500 gr havuç
350 gr kıyma
300 gr mantar
500 gr ıspanak
tuz
kimyon
kekik
karabiber

4 yumurta
1/4 su bardağı süt
2 su bardağı un
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı yoğurt
1 paket kabartma tozu


Yapılış:

İlk önce kıymayı kekik, kimyon ve tuz ilave edip kavurup bir kaba aldı. Brokoli, ıspanak, havuç ve mantarı ayrı ayrı haşlayıp, tuz, karabiber ekleyip blenderden geçirdi. 
4 yumurta, süt, yoğurt ve sıvı yağı çırptı. Un ve kabartma tozunu ilave edip kek hamuru kıvamına getirdi. Yağlayıp galeta unu ile kapladığı kek kalıbına önce hamurun yarısını döktü. 
Üstüne kat kat ıspanak, havuç, kıyma, mantar ve brokoliyi her tarafına eşit şekilde döktü. Ve üstlerini kalan hamur ile kapladı. 
170 derecede önceden ısıtılmış fırında 40 dakika pişirdi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...